Sıkça Sorulan Sorular

1. Kitaplarım Geldi nedir, ne işe yarar?

Kitaplarım Geldi, çocuk kitabı aboneliği hizmeti sunan bir internet sitesidir. Abone olduğunuzda, her ay çocuğunuzun yaşına uygun olarak seçilmiş 4 harika kitabı adresinize gönderiyoruz. Abone olmak için ‘Abone Ol’ butonuna basarak karşınıza çıkan adımları takip etmeniz yeterli. Aboneliğiniz her ay otomatik olarak yenilenir. Aboneliğinizi dilediğiniz zaman dondurabilir veya iptal edebilirsiniz.
2. Yaş grubunu nasıl seçmeliyim?

Temel olarak sınıf seviyesini baz alsak da, her çocuğun okuma seviyesi farklıdır ve bunu en iyi siz bilebilirsiniz. Bu nedenle örneğin 2. sınıfa giden bir çocuk için iki farklı seçenek sunuyoruz: Çocuğunuzun okuma seviyesine göre ‘1. ve 2. sınıf’ veya ‘2. ve 3. sınıf’ gruplarından birini seçebilirsiniz. Yaş grubunu aboneliğiniz süresince dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
3. En Sevilenler ve En Güzel Yeniler paketleri arasında nasıl seçim yapmalıyım?

Eğer evinizde çocuğunuzun yaş grubuna ait çok sayıda kitap varsa, sizin için En Güzel Yeniler paketi daha uygun olacaktır. Böylece çocuğunuzu evinizde olmayan yeni kitaplarla tanıştırabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz yaş grubuna yeni geçmişseniz, yani evinizde o yaşa ait fazla kitabınız yoksa, En Sevilenler paketini tercih etmenizi öneririz. Böylece çocuğunuzun yaş grubundaki en sevilen kitapları her ay size göndeririz. Paket türünü aboneliğiniz süresince dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
4. Abonelik yaş gruplarında sadece üç farklı yaş grubu var. Daha küçük ve daha büyük çocuklar için de kitap paketleriniz olacak mı?

Evet, ilk etapta üç farklı yaş grubu ile başladık. Çok yakında daha küçük ve daha büyük çocukları da abonelik sistemimize dahil edeceğiz.
5. Paketlerdeki kitapları kim, nasıl seçiyor?

Kitaplarım Geldi ekibi ve Türkiye’nin en iyi çocuk yayınevlerinin uzmanlarıyla birlikte, çocukların da yorumlarını alarak, her kitabı tek tek okuyup inceleyerek büyük bir titizlikle seçiyoruz.
6. Bu ayın paketlerinde hangi kitaplar olduğunu görebilir miyiz?

Sosyal medya hesaplarımızda kitap paketlerimizden örnekler görebilirsiniz.
7. Abone olduktan sonra ilk paketim ne zaman kargoya verilir?

Ayın 20’sine kadar abone olursanız aynı ayın 27-30’u arasında paketiniz kargoya verilir. 20’sinden sonra abone olursanız bir sonraki ay paket almaya başlarsınız.
8. Paketteki kitaplardan biri evde varsa ne olacak?

Her yaş grubu için iki farklı kitap paketimiz var: En Sevilenler ve En Güzel Yeniler. Evinizde çocuğunuzun yaş grubuna ait çok kitabınız varsa En Güzel Yeniler paketini seçmenizi öneririz. Bu paketteki kitapları yeni çıkanlar arasından seçtiğimiz için evinizdekilerle çakışma olasılığı düşük olur.
9. Ayda 4 kitap fazla değil mi?

Bu konuyu biz de çok düşündük ve 4 kitapta karar kıldık. Çünkü okula giden çocukların zaten ayda 4 kitaptan fazlasını okumaları gerekiyor. Okullar da çocukların her gün okuma yapmasını talep ediyor. Her gün okuyan bir çocuk için ayda 4 kitap az bile gelir. Okul öncesi dönemdeki çocuklar ise aynı kitabı tekrar tekrar okumaktan zevk alıyorlar, o nedenle ayda 4 kitap fazla gibi görünebilir. Ancak küçük çocuklar ne kadar çok sayıda kitapla tanışırlarsa, kelime dağarcıkları ve dil yetenekleri de o kadar zenginleşir.
10. Aboneliğimi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Evet, dilediğiniz zaman aboneliğinizi dondurabilir veya iptal edebilirsiniz. Bunun için destek@kitaplarimgeldi.com adresimize e-posta göndererek yazılı olarak kararınızı bize bildirmeniz gerekiyor. Dondurma veya iptal işlemi sonraki aydan itibaren geçerli olur.
11. Hangi ödeme şekilleri ile alışveriş yapabilirim? Kapıda ödeme var mı?

Sadece kredi kartı ile ödeme kabul edebiliyoruz. Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.
12. Kredi kartımın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Kredi kartı bilgileriniz BDDK lisanslı veri merkezlerinde saklanır. Kitaplarım Geldi veya hiçbir servis sağlayıcısı tarafından erişilemez.
13. Kartımdan düzenli ödeme alınabilmesi için nelere dikkat etmeliyim?

Kartınızdan her ay o ayın ödemesini alabilmemiz için kart limitinizin yeterli olması, kartınızın online işlemlere açık olması, sanal kart olmaması, 3D’siz işlemlere açık olması ve son kullanma tarihinin doğru girilmiş olması gereklidir.
Başka sorularınız olursa bilgi@kitaplarimgeldi.com adresimize e-posta ile gönderebilirsiniz, memnuniyetle yanıtlarız.