Sıkça Sorulan Sorular

1. Kitaplarım Geldi nedir, ne işe yarar?

Kitaplarım Geldi, Türkiye’nin ilk çocuk kitabı aboneliği sitesidir. Abone olduğunuzda, her ay çocuğunuzun yaşına uygun olarak seçilmiş 3 nitelikli kitabı adresinize gönderiyoruz. Abone olmak için anasayfadaki “Abone Ol” butonuna basarak karşınıza çıkan adımları takip etmeniz yeterli. Aboneliğiniz her ay otomatik olarak yenilenir. Herhangi bir süre zorunluluğu yok.  Aboneliğinizi dilediğiniz zaman erteleyebilir, durdurabilir veya iptal edebilirsiniz. Her ayın yanı sıra 2 ayda bir ve 3 ayda bir seçeneklerimiz de mevcut.

2. Paketlerdeki kitaplar nasıl seçiliyor?

Türkiye’nin en iyi çocuk yayınevlerinin kitaplarını takip ediyor ve her kitabı tek tek okuyup inceleyerek büyük bir titizlikle seçiyoruz. Bazı aylarda yazarlar, psikologlar, eğitimciler gibi uzmanlarla birlikte özel seçkiler hazırlıyoruz. Zaman zaman yazarından isme özel imzalı kitaplarımız da oluyor. 

3. Paketteki kitaplardan biri evde varsa ne olacak?

Kitapları göndermeden önce e-posta ile paylaşıyoruz. Evde olan bir kitap denk gelirse bize haber verirseniz yerine başka kitap öneriyoruz.

4. Aboneliğimi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Evet, dilediğiniz zaman aboneliğinize ara verebilir, aboneliğinizi durdurabilir veya iptal edebilirsiniz. Siteye üye girişi yaparak tüm bu işlemleri kendiniz yapabilirsiniz. İptal veya erteleme yapmadığınız sürece her ayın 18’inde ücret çekilir ve çekilmeden bir gün önce otomatik e-posta ile bilgi verilir.

5. Yaş grubunu nasıl seçmeliyim?

0-12 yaş için kitaplarımız mevcut. Okul dönemi için temel olarak sınıf seviyesini baz alsak da, her çocuğun okuma seviyesi farklıdır. Bu nedenle örneğin 2. sınıfa giden bir çocuk için iki farklı seçenek sunuyoruz: Çocuğunuzun okuma seviyesine göre ‘1. ve 2. sınıf’ veya ‘2. ve 3. sınıf’ gruplarından birini seçebilirsiniz. Yaş grubunu aboneliğiniz süresince dilediğiniz zaman siteden kendiniz değiştirebilirsiniz. Yaş grubu seçiminde yardım isterseniz bize yazabilirsiniz.

6. En Sevilenler ve En Güzel Yeniler paketleri arasında nasıl seçim yapmalıyım?

Eğer evinizde çocuğunuzun yaş grubuna ait çok sayıda kitap varsa, sizin için En Güzel Yeniler paketi daha uygun olacaktır. Böylece çocuğunuzu evinizde olmayan yeni kitaplarla tanıştırabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz yaş grubuna yeni geçmişseniz, yani evinizde o yaşa ait fazla kitabınız yoksa, En Sevilenler paketini tercih etmenizi öneririz. Böylece çocuğunuzun yaş grubundaki en sevilen kitapları her ay size göndeririz. Paket türünü aboneliğiniz süresince dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

7. Bu ayın paketlerinde hangi kitaplar olduğunu görebilir miyiz?

Sosyal medya hesaplarımızda kitaplarımızdan örnekler görebilirsiniz. Ayrıca abone olduğunuzda kitapları göndermeden önce e-posta ile paylaşıyoruz.

8. Abone olduktan sonra ilk paketim ne zaman kargoya verilir?

Normalde her ayın sonunda toplu kargo yapıyoruz. Ancak farklı bir zamanda abone olduysanız sizi bekletmeden ilk paketinizi hemen göndermek için çözümümüz var.

9. Hangi ödeme şekilleri ile alışveriş yapabilirim? Kapıda ödeme var mı?

Sadece kredi kartları ve internet alışverişine açık banka kartları ile ödeme kabul edebiliyoruz. Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır. Kredi kartı kullanmıyorsanız havale seçeneği için bize yazabilirsiniz.

10. Kredi kartımın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Kredi kartı bilgileriniz BDDK lisanslı veri merkezinde saklanır. Kitaplarım Geldi veya hiçbir servis sağlayıcısı tarafından erişilemez.

11. Kartımdan düzenli ödeme alınabilmesi için nelere dikkat etmeliyim?

Kartınızdan her ay o ayın ödemesini alabilmemiz için kart limitinizin yeterli olması, kartınızın online işlemlere açık olması, 3D’siz işlemlere açık olması ve kart bilgilerinin doğru girilmiş olması gereklidir.

Başka sorularınız olursa bilgi@kitaplarimgeldi.com adresimize e-posta ile gönderebilir veya Instagram DM’den (@kitaplarimgeldi) yazabilirsiniz, memnuniyetle yanıtlarız.